22 Nisan 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Dedeoğlu vicdanen suçludur”
25 Nisan 2012 Çarşamba 11:22

“Dedeoğlu vicdanen suçludur”

Federasyonun çeki ile ödenen paralar konusunda açıklamalarda bulundu

Sertoğlu:“Dedeoğlu vicdanen suçludur”

 

*Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı hasan Sertoğlu, dün bir basın toplantısı düzenleyerek Ömer Adal döneminde Adil Dedeoğlu’na federasyonun çeki ile ödenen paralar konusunda açıklamalarda bulundu.

 

Sertoğlu, basın toplantısında Adil Dedeoğlu’nun bir televizyon programında Ömer Adal’dan ne amaçla Federasyonun çekini aldığını açıkladığı görüntüleri izleterek Dedeoğlu’nun da federasyonun çekini kabul etmekle suçlu olduğunu söyledi.

 

Sertoğlu “Dedeoğlu da federasyonun çekini kabul ettiği için suçludur. Bu suç illa ceza alacağı anlamını taşımaz. Vicdani suçlu da olabilir” dedi.

 

Hasan Sertoğlu, bu görüntüleri izledikten sonra hayretler içinde kaldığını kaydederek “bu ülke gençliğinin paralarını kimlerin nasıl yediğinin kanıtı bu görüntülerdedir” dedi.

 

Sertoğlu, bu görüntüleri Polis Genel Müdürlüğü’ne ve İçişleri Bakanlığı’na vereceklerini belirterek suçlu olanların ortaya çıkması konusunda da Savcılığın çalışmalarını tamamlama aşamasında olduğunu kaydetti.

 

Sertoğlu, bir buçuk yıllık görev sürelerinde beş milyon beşyüzbin liralık gelir elde ettiklerini belirterek şu anda kasalarında 83 bin liralık artı bakiyeleri bulunduğunu da sözlerine ekledi.

 

Sertoğlu, geçmiş yönetim döneminden kalan 900 bin liralık borcun olmamış olması durumunda ise çok daha güzel işleri yapabileceklerine dikkati çekerek “federasyonda yeterki iş yapmak isteyin. Dönen paralar az miktarlar değildir. Biz birbuçuk yılda bir milyonluk borcu ödedik, federasyonu restore ettik, hakemler derneğinin binasını yeniledik ve şu anda da toplantı salonunun ikinci katını yapıyoruz” dedi. Sertoğlu’nun konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Sertoğlu,bu olayların gündeme getirilip suçlu olanların cezalandırılmasını istedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ