25 Haziran 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bonzai içen hastanede ayılıyor!
09 Haziran 2011 Perşembe 11:05

Bonzai içen hastanede ayılıyor!

Bonzai içen üç kişi gözlerini Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde açtı....

Abbas ELMAS

 

Son zamanlarda Bonzai içenler soluğu hastanede alıyor. Uzun süredir mahkemelerin gündemini oldukça meşgul eden Bonzai kullanıcılarının ardı arkası kesilmiyor. Eroin’den dahi tehlikeli olduğu uzmanlar tarafından belirtilen Bonzai türü maddelerin insan sağlığı için ne kadar tehlikeli olduğu son günlerde yargı huzuruna çıkarılan zanlılar sayesinde daha da iyi anlaşılıyor.

 

Haspolat bölgesinde 20 TL karşılığında aldıkları bir sarımlık Bonzai’yi içen 3 kafadar önce hastaneye daha sonra da Narkotik Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla bağlantılı zanlı Mehmet Yelken, Nizam İbrayimov, Haluk Yıldırım ve Erol Tayfur dün yargı huzuruna çıkarılarak haklarında soruşturma maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı.

 

 

Hastane yerine Narkotik’e gitti

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru, 7 Haziran tarihinde saat 09:30 sularında Haspolat Sanayi Bölgesinde sivil bir vatandaşı durduran zanlı Mehmet Yelken’in Bonzai kullandığını ve rahatsızlandığı için kendisini hastaneye götürmesi için yardım talebinde bulunduğunu söyledi.Polis, sivil vatandaşın zanlı Mehmet Yelken’i alarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne getirdiğini kaydetti.

 

 

Diğerlerini polis topladı, hastaneye götürdü

 

Zanlı hakkında başlatılan soruşturma neticesinde zanlı Mehmet Yelken’in Bonzai maddesini zanlı Nizam İbrayimov ve Haluk Yıldırım ile birlikte içtiklerinin öğrenildiğini kaydeden polis, zanlıdan alınan bilgide zanlı Nizam İbrayimov’un da Haspolat’ta hasta vaziyette bulunduğunun öğrenildiğini söyledi.

 

Zanlı Nizam İbrayimov ve Haluk Yıldırım’ı Haspolat bölgesinde tespit ettiklerini belirten polis, tüm zanlının hastaneye götürülerek tedavisi yapıldıktan sonra gözaltına alındığını kaydetti.

 

 

20 TL karşılığında bir sigara

 

Yürütülen soruşturmada zanlıların söz konusu Bonzai maddesini yaklaşık 1 ay önce Erol Tayfur isimli şahıstan 20 TL karşılığında içmek için aldıklarının tespit edildiğini belirten polis memuru, zanlı Erol Tayfur’un da Lefkoşa’da tespit edilerek gözaltına alındığını anlattı.Olayla ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığına değinen polis, olayla ilgili alınması gereken ifadeler ve aranan emareler olduğunu dile getirerek zanlıların yürütülen soruşturmanın selameti açısından 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

 

Zanlı Yelken: “Çeker çekmez yere yığıldım”

 

Mahkeme huzurunda söz hakkı alarak konuşan zanlı Mehmet Yelken, “Efendim ben böyle bir maddeyi hayatımda ilk defa kullandım. Bize bunu arkadaş getirdi ve iki nefes alır almaz yere yıkıldım. Ne olduğunun farkında değilim. Gözümü hastanede açtım. Bir daha kullanmayacağım” dedi.

 

 

Zanlı Haluk Yıldırım: “Ölseydim de bu günleri görmeseydim”

 

Söz hakkı alarak konuşan zanlı Haluk Yıldırım ise “Ben 18 Yaşındayım. Bu yıl liseyi bitiriyorum. Bonzai maddesinden bende sadece bir sigaralık vardı ve iş yerime götürdüm arkadaşlarımla beraber içtik. Bu maddeyi ben de sadece birkaç kez içtim. Sonuçta bir hata yaptım ve sonucunu en ağır şekilde ödüyorum. Dün ailem beni ellerim kelepçeli yanımda narkotik köpeğiyle karşılarında gördüler. Keşke ölseydim de bu günleri görmeseydim” şeklinde konuştu.

 

2 gün tutuklu kalacaklar

 

Zanlıları dinleyen Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, zanlıların olayla bağlantılı olabileceklerine bulgu yaparak, olayla ilgili başlatılan polis soruşturmasının selameti açısından zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ